O akademii

Bezpłatna światowej klasy edukacja dla każdego, w dowolnym miejscu. Khan Academy jest organizacją non-profit, której celem jest zmiana edukacji na lepszą poprzez zapewnienie swobodnego dostepu do światowej klasy edukacji wszędzie i każdemu. Wszystkie zasoby witryny są dostępne dla każdego. Nie ma znaczenia, czy jesteś studentem, nauczycielem, rodzicem, dorosłym, który wraca do edukacji po 20 latach, po prostu znajdziemy dla Ciebie ciekawe tematy. Wszystkie materiały i funkcje Khan Akademy są dostępne całkowicie za darmo!


Jak to działa:

 

Uczniowie i studenci

Uczniowie mogą korzystać z naszej bogatej biblioteki wideo, interaktywnych wyzwań oraz ocen z dowolnego komputera z dostępem do internetu. Jest to kompletne narzędzie edukacyjne, które dostosowuje się do Twojego tempa nauki, dynamiczny system uzyskiwania pomocy, własny spersonalizowany profil, punkty i odznaki, którymi mierzony jest Twój postęp

Nauczyciele i rodzice

Nauczyciele, korepetytorzy i rodzice mają jasny wgląd w to, czego uczą się ich uczniowie i dzieci, oraz co robią na Khan Academy. Istnieje możliwość obejrzenia postępów każdego indywidualnego ucznia, uzyskanie raportu w czasie rzeczywistym dla wszystkich uczniów, żeby można było inteligentnie dobierać działania dostosowane do problemów.

 


Ponad 4200 filmów

videoBiblioteka Khan Academy obejmuje ponad 4200 filmów z obszarów matematyki, biologii, chemii i fizyki, a nawet finansów. Każdy film to krótki odcinek wiedzy, mający około 10 minut długości, przeznaczony do przeglądania na komputerze, tablecie lub smartfonie

"Uczę w sposób, w jaki chciałbym aby mnie uczono. Lekcje są mojego autorstwa, zwykłego człowieka, który jest zafascynowany otaczającym go światem."

Sal Khan

Twórca Khan Academy

 

 

 


Ćwicz, otrzymując po drodze pomoc

problemsĆwicz matematykę w swoim własnym tempie, w naszym środowisku, które dopasuje się do ciebie. Możesz zacząć od zadań typu 1 + 1 i po kolei dojść do zaawansowanej matematyki w swoim tempie lub przejść od razu do dowolnego tematu który Cię interesuje lub sprawia Ci trudności.

Każde zadanie jest generowane losowo, więc nigdy nie zabraknie materiału do ćwiczeń. Jeśli potrzebujesz podpowiedzi, każde zadanie można podzielić na części, krok po kroku, za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, zawsze możesz obejrzeć powiązany z nim film edukacyjny.

 

 

 

 

 


Twoje statystyki natychmiast

stats-small
Za każdym razem, gdy pracujesz nad zadaniemi lub oglądasz filmy, Khan Academy pamięta to, czego się uczysz i ile czasu na to poświęcasz. Zachowujemy te dane, aby udostępnić statystyki każdemu uczniowi i jego nauczycielom oraz rodzicom. Błyskawicznie daje Ci to potrzebne informacje o postępach w nauce.

 

Możesz przeanalizować swoją edukację z "lotu ptaka" lub szczegółowo, na poziomie każdego zagadnienia, z jakim się spotkałeś. Zobaczysz prawdziwe, twarde dane na o swoich postępach w matematyce.

 

 

 

 


Mapa wiedzy

Mapa wiedza pokazuje cały nasz zakres zagadnień, umiejętności i pojęć w zakresie metematyki. Możesz powiększać i pomniejszać i przesuwać się wzdłuż wszystkich zagadnień i pojęć, tak jak na normalnej mapie. Możesz rozpocząć pracę w dowolnym miejscu na mapie, a Khan Academy zaproponuje najlepsze umiejętności, aby pracować. Będziemy nawet przypomnieć, kiedy trzeba powtórzyć temat.

Jak pomniejszysz mapę wiedzy, pojawia się nasze wyzwania dla Ciebie, które łączą w sobie pojęcia z mniejszych zagadnień. Przejście całej mapy i zakończenia wszystkich naszych wyzwań jest nagradzane znakiem mistrzostwa matematyki.

Stale dodajemy nowe zagadnienia do odkrywania.

 


Statystyki całej klasy

class-smallNauczyciele mają dostęp do wszystkich niezbędnych danych swoich uczniów. Możesz pobrać podsumowanie wyników klasy jako całości lub zagłębić się w dane dotyczące konkretnego ucznia, aby dowiedzieć się, które tematy są dla niego problematyczne. Profil klasy pozwala nauczycielowi spojrzeć na postępy całej klasy i szybko określić, którzy uczniowie wymagają większej uwagi i w jakim obszarze.

 

Włożyliśmy dużo energii na zapewnienie nauczycielom dostępu do danych, jakie powinni mieć od lat. Dowiesz się natychmiast, jeśli uczeń ma problemy w mnożeniu ułamków... lub jeśli traci czas na coś, co umie i zaczyna wyprzedzać resztę klasy.

 

 

 

 


Odznaki, które Coś znaczą

badges-smallAby bardziej angażować uczniów wykorzystujemy szeroko mechanikę gier. Jak tylko się zalogujesz, zaczynasz zdobywać odznaki i punkty za naukę. Im więcej wyzwań podejmuesz tym więcej odznak otrzymujesz.


Słyszeliśmy o uczniach spędzających czas na oglądaniu filmów z fizyki i matematyki na poziomie studiów, aby zdobyć kolejne odznaki Khan Academy. Niektóre z mniejszych odznak są bardzo proste do zdobycia, ale najbardziej legendarne odznaki mogą wymagać lat pracy.

 

 

 

 

 

 

 


  Globalna klasa

Dołączasz do grona milionów uczniów Khan Academy z całego świata, którzy uczą się we własnym tempie, każdego dnia.

Zapraszamy do lektury, inspirujących historii udostępnionych przez naszą globalną społeczność, i zapraszamy do podzielenia się swoją historią.

FAQ

Czym zajmuje się Fundacja Edukacja Przyszłości?
Najważniejszym celem fundacji jest przetłumaczenie zasobów Khan Academy na język polski.

Więcej odpowiedzi nt fundacji znajdziesz tutaj→
O projekcie Khan Academy tutaj→

Statut i Misja

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym się kierujemy, zachęcam do przeczytania naszego Statutu→ i naszej Misji→

Nasze dane

Fundacja Edukacja dla Przyszłości
ul. Hoża 86
00-682 Warszawa, Polska

Dane KRS: FUNDACJA EDUKACJA DLA PRZYSZŁOŚCI

+48 22 322 65 00

fundacja@edukacjaprzyszlosci.pl

www.edukacjaprzyszlosci.pl

Znajdziesz nas na

JoomlaMan