Godzina Kodowania 2014

Godzina Kodowania 2014

Godzina Kodowania jest międzynarodową akcją organizowaną przez fundację Code.org której celem jest zachęcenia dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu od 8 do 14 grudnia tego roku na nauce programowania. W ubiegłym roku 15 milionów młodszych i starszych adeptów kodowania, w tym mnóstwo dziewczynek, wzięło udział w tej imprezie. A w tym roku, sądząc po mapie na stronie http://hourofcode.com/pl , rekord może zostać pobity.

 

 

 

Khan Academy przygotowało specjalny zestaw „Godzin Kodowania” pomyślanych jako haczyk, inspiracja, początek dla tych, którzy z kodowaniem nie mieli do tej pory do czynienia. W tym roku oferujemy:

Wszystkie te propozycje zawierają „przechadzki z przewodnikiem - Pamelą" po interaktywnej platformie informatycznej Khan Academy – to jest nasz ulubiony sposób nauki kodowania, oraz wyzwania-zadania do samodzielnego rozwiązania. Instrukcje już są lub niedługo, przed 8 grudnia, będą dostępne po polsku. Pamela, która uczy po angielsku, została przetłumaczona na polski w formie napisów pod każdą przechadzką.

 

Dlaczego warto spróbować kodowania, choćby przez godzinę? Komputery stają się coraz bardziej niezastąpione w codziennym życiu i warto po prostu poznać i zrozumieć, nawet na prostych przykładach, ich możliwości. Jest bardzo prawdopodobne że dzisiejsi uczniowie właśnie z tych narzędzi będą korzystać w dorosłym życiu. Dość dawno komputer przestał być miejscem, na którym działa edytor lub arkusz kalkulacyjny a stał się platformą na której można realizować różnorakie projekty: graficzne, muzyczne, reklamowe, analizować sprzedaż, sterować urządzeniami, procesami produkcyjnymi, robotami, wreszcie – last, but not least, wykonywać skomplikowane obliczenia i symulacje. Warto orientować się w tych znanych i nieznanych jeszcze możliwościach, a przynajmniej tak uważają autorzy projektu Godzina Kodowania i miliony użytkowników na całym świecie, którzy do zabawy się włączyli i włączą w tym roku.

 

A my w Khan Academy mamy oczywiście nadzieję że na tym pierwszym kroku się nie skończy i że ci, którzy spróbują kodowania przez jedną godzinę zostaną z nami na jednym z pełnych, interaktywnych kursów:

 

https://pl-pl.khanacademy.org/computing/computer-programming 

lub

 https://pl-pl.khanacademy.org/computing/computer-science/algorithms

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

FAQ

Czym zajmuje się Fundacja Edukacja Przyszłości?
Najważniejszym celem fundacji jest przetłumaczenie zasobów Khan Academy na język polski.

Więcej odpowiedzi nt fundacji znajdziesz tutaj→
O projekcie Khan Academy tutaj→

Statut i Misja

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym się kierujemy, zachęcam do przeczytania naszego Statutu→ i naszej Misji→

Nasze dane

Fundacja Edukacja dla Przyszłości
ul. Hoża 86
00-682 Warszawa, Polska

Dane KRS: FUNDACJA EDUKACJA DLA PRZYSZŁOŚCI

+48 22 322 65 00

fundacja@edukacjaprzyszlosci.pl

www.edukacjaprzyszlosci.pl

Znajdziesz nas na

JoomlaMan