Open Knowledge

O projekcie

Konkurs OpenKnowledge skierowany jest do kół naukowych, których głównym zdaniem będzie tłumaczenie z języka angielskiego na polski materiałów edukacyjnych KhanAcademy. 

Konkurs ma zasięg ogólnopolski, a udział wziąć mogą reprezentanci dowolnego koła naukowego działającego na uczelni wyższej na terenie kraju. 

OpenKnowledge łączy w sobie realizację wielu celów. Podstawowym jest zaangażowanie  studentów w tworzenie pełnoprawnej polskiej wersji KhanAcademy, a tym samym udostępnienie zgromadzonych tam materiałów szerszemu gronu użytkowników oraz wsparcie rozwijającej się idei otwartej edukacji. Forma konkursu pozwala nagrodzić najbardziej zaangażowanych tłumaczy oraz najbardziej aktywne zespoły. Celem OpenKnowledge nie jest jednak wyłączenie uzupełnienie już powstającej platformy o kolejne tłumaczenia. Ogólnodostępne, bezpłatne źródła wiedzy znacząco zmieniają to, jak do tej pory rozumieliśmy edukację i nauczanie, zarówno na poziomie podstawowym, jak i uczniów szkół średnich i uczelni wyższych. Chcemy włączyć środowisko studentów w tę inicjatywę i zachęcić nie tylko do korzystania, ale również do aktywnego i twórczego udziału. Ponadto, za formą konkursu kryje się wspólny projekt kół z różnych uczelni i wydziałów. Mamy nadzieję, że będzie to początek współpracy pomiędzy organizacjami studenckimi i pozwoli wykorzystać związany z tym potencjał. 

Konkurs w obecnej edycji będzie trwał od 3 listopada do 14 grudnia 2014 roku, natomiast oficjalne zakończenie konkursu i gala finałowa odbędą się w styczniu 2015 roku. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Netclub Studencki Klub Networkingowy we współpracy z fundacją Edukacja dla Przyszłości. Wszelkie uwagi, zgłoszenia lub propozycje współpracy prosimy kierować do organizatorów pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły

  • Partner projektu Matematyka dla Juniorów
    Brak
  • Kierownik projektu:
    Katarzyna Oktaba

FAQ

Czym zajmuje się Fundacja Edukacja Przyszłości?
Najważniejszym celem fundacji jest przetłumaczenie zasobów Khan Academy na język polski.

Więcej odpowiedzi nt fundacji znajdziesz tutaj→
O projekcie Khan Academy tutaj→

Statut i Misja

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym się kierujemy, zachęcam do przeczytania naszego Statutu→ i naszej Misji→

Nasze dane

Fundacja Edukacja dla Przyszłości
ul. Hoża 86
00-682 Warszawa, Polska

Dane KRS: FUNDACJA EDUKACJA DLA PRZYSZŁOŚCI

+48 22 322 65 00

fundacja@edukacjaprzyszlosci.pl

www.edukacjaprzyszlosci.pl

Znajdziesz nas na

JoomlaMan